Povratak

Doktor veterinarske medicine (m/ž)

REPUBLIKA HRVATSKA MINISTARSTVO OBRANE
Prijava do: 27. 09. 2024.
Lokacija rada: Dugo Selo

Opis posla

Na temelju članka 27. stavak 1. Zakona o službi u Oružanim snagama Republike Hrvatske ("Narodne novine", br. 73/13, 75/15, 50/16, 30/18, 125/19, 155/23, 158/23 i 14/24 - u daljnjem tekstu Zakon), članka 4. stavak 2. Pravilnika o kriterijima i postupku odabira osoba koje se upućuju na osposobljavanje za časnika ("Narodne novine", br. 158/13) i Plana prijma osoblja za 2024. godinu u Hrvatsku vojsku, s Planom promjena kategorija vojnog osoblja KLASA: 022-03/24-42/03, URBROJ: 50301-29/23-24-2 od 14. ožujka 2024., Uprava za ljudske potencijale Ministarstva obrane, raspisuje javni natječaj za prijam kandidata/kandidatkinja za časnike/časnice zdravstvene službe. 2 doktora veterinarske medicine (mjesto rada Knin i Dugo Selo, pod jednakim uvjetima prednost imaju kandidati s "B" vozačkom kategorijom).

Izrazi koji imaju rodno značenje u ovom tekstu javnog natječaja odnose se jednako na muški i ženski rod. Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u Oružane snage Republike Hrvatske koji su propisani člankom 34. Zakona te ne mogu biti primljene osobe za čiji prijam postoje zapreke iz članka 35. Zakona. Dobna ograničenja: - kandidati pod rednim brojem 2. i 3. mogu imati najviše navršenih 30 godina života do kraja 2024. godine Za kandidate pod rednim brojem 1 doktore medicine ili specijaliste grana medicine nema dobnog ograničenja. Svi kandidati uz vlastoručno potpisanu prijavu moraju priložiti: - životopis - dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (ovjerena preslika diplome) - potvrdu odnosno ispis iz elektroničkog zapisa podataka iz područja radnih odnosa koji vodi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje - dokaz o državljanstvu RH (preslika domovnice ili osobne iskaznice) - rodni list - dokaz da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne stariji od 6 mjeseci) Prije upućivanja na osposobljavanje kandidati prolaze posebni odabirni postupak. Kriteriji i postupak za utvrđivanje uvjeta propisani su Zakonom, Pravilnikom o utvrđivanju zdravstvenih, psihičkih, tjelesnih i sigurnosnih uvjeta za prijam u službu u Oružane snage Republike Hrvatske (Narodne novine br. 37/24 i 84/24) i Pravilnikom o kriterijima i postupku odabira osoba koje se upućuju na osposobljavanje za časnika (Narodne novine br. 158/13). Ministarstvo obrane će u postupku odabira isključivati kandidate koji nisu ispunili neke od uvjeta. Kandidati koji nisu završili program dragovoljnog vojnog osposobljavanja bit će upućeni na dragovoljno vojno osposobljavanje po skraćenom programu u listopadu 2024. Odabrani kandidati za časnike bit će upućeni na temeljnu časničku izobrazbu u studenom 2024. Kandidati će nakon završetka temeljne časničke izobrazbe biti primljeni u djelatnu vojnu službu, dodijelit će im se časnički čin poručnika te će biti raspoređeni na časničku dužnost u Oružane snage RH. Kandidatima za časnike koji su doktori medicine dodjeljuje se časnički čin natporučnika, a kandidatima za časnike koji su doktori medicine specijalisti grane medicine dodjeljuje se čin bojnika. Mjesto osposobljavanja i mjesto službe: zanimanja pod rednim brojem 1. je teritorij Republike Hrvatske. Rok za podnošenje prijave na natječaj je do 27. rujna 2024.
Stručna spremaVisoka stručna sprema, Magistar struke
MINISTARSTVO OBRANE
Potreban broj zaposlenika1
Oglas objavljen16. 09. 2024.
Prosječna plaća u kategoriji Zdravstvo, socijalni rad iznosi 1227.34 EUR