Povratak

Medicinska sestra / Medicinski tehničar

REPUBLIKA HRVATSKA MINISTARSTVO OBRANE
Prijava do: 27. 09. 2024.
Lokacija rada: Knin

Opis posla

Na temelju članka 27. stavak 1. Zakona o službi u Oružanim snagama Republike Hrvatske (Narodne novine, broj 73/13, 75/15, 50/16, 30/18, 125/19, 155/23, 158/23 i 14/24 – u daljnjem tekstu Zakon), članka 11. stavak 2. Pravilnika o vojnim specijalistima (Narodne novine br. 41/17) i Plana prijma osoblja za 2024. godinu u Hrvatsku vojsku s Planom promjena kategorija vojnog osoblja KLASA: 022-03/24-42/03, URBROJ: 50301-29/23-24-3 od 14. ožujka 2024., Uprava za ljudske potencijale Ministarstva obrane, raspisuje javni natječaj za popunu ustrojbenih mjesta vojnih specijalista u Oružanim snagama Republike Hrvatske. Ministarstvo obrane prima osam (8) kandidata/kandidatkinja za popunu ustrojbenih mjesta vojnih specijalista časnika i dočasnika. Zapovjedništvo za potporu Vojno zdravstveno središte Medicinski tehničar, VSSp 33AS21, desetnik vojni specijalist, 1 izvršitelj (redni broj 106 Popisa posebnih specijalističkih znanja VS). Mjesto rada: Knin. Opis rada: obavlja sve poslove medicinskog tehničara u timu zdravstvene zaštite. Provodi dijagnostičke i terapeutske postupke. Stručno se redovito educira te redovito obnavlja odobrenje za samostalan rad HKMS. Odgovoran je za pravilno vođenje medicinske dokumentacije-zdravstveni karton, protokol ambulante.

Izrazi koji imaju rodno značenje u ovom tekstu javnog natječaja odnose se jednako na muški i ženski rod. Školska sprema, zvanje i dopunski uvjeti: - srednja škola 4 godine - medicinske sestre/medicinski tehničari Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u djelatnu vojnu službu koji su propisani člankom 34. Zakona i posebne uvjete za prijam koji su propisani člankom 46. Zakona, osim godina života te posebna specijalistička znanja potrebna za obnašanje dužnosti vojnog specijalista koja su propisana člankom 6. Pravilnika o vojnim specijalistima (Narodne novine, br. 41/2017) i Popisu posebnih specijalističkih znanja vojnih specijalista (KLASA: 033-01/20-01/1, URBROJ: 512-06-20-18 od 23. studenog 2020.). Posebna specijalistička znanja su stručna znanja koja se stječu završavanjem specijalističkih programa, višegodišnjim radom te stažiranjem na određenom sredstvu ili području rada. Uvid u navedeni Popis posebnih specijalističkih znanja moguć je na temelju dogovora na adresi na kojoj se predaju prijave. U službu u Oružane snage Republike Hrvatske ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 35. Zakona. Jedan kandidat može sa javiti na više ustrojbenih mjesta vojnih specijalista. Svi kandidati uz vlastoručno potpisanu prijavu moraju priložiti: - životopis - dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (preslika diplome/svjedodžbe) - potvrdu odnosno ispis iz elektroničkog zapisa podataka iz područja radnih odnosa koji vodi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje - dokaz o državljanstvu RH (preslika domovnice ili osobne iskaznice) - dokaz da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak ne stariji od 6 mjeseci Prije upućivanja na osposobljavanje, kandidati prolaze odabirni postupak. Kriteriji i postupak za utvrđivanje uvjeta propisani su Zakonom, Pravilnikom o kriterijima i postupku odabira osoba koje se upućuju na osposobljavanje za časnike (Narodne novine, br.158/13), Pravilnikom o utvrđivanju zdravstvenih, psihičkih, tjelesnih i sigurnosnih uvjeta za prijam u službu u Oružane snage Republike Hrvatske (Narodne novine br. 37/24 i 84/24) i Pravilnikom o vojnim specijalistima (Narodne novine br. 41/17). Ministarstvo obrane isključivat će u postupku odabira kandidate koji nisu ispunili neke od propisanih uvjeta. Odabrani kandidati upućuju se na osposobljavanje za vojnog specijalista koje se sastoji od prve razine dočasničke odnosno časničke izobrazbe i programa dragovoljnog vojnog osposobljavanja za kandidate koji nemaju odslužen vojni rok ili uspješno završeno dragovoljno vojno osposobljavanje. Predviđeni datum upućivanja na dragovoljno vojno osposobljavanje je 15. listopada 2024., a prve razine dočasničke odnosno časničke izobrazbe je 4. studenoga 2024. Nakon uspješnog završetka osposobljavanja primaju se u djelatnu vojnu službu, dodjeljuje im se čin poručnika/poručnika korvete vojnog specijalista odnosno čin skupnika vojnog specijalista i raspoređuju se na ustrojbeno mjesto vojnog specijalista. Rok za podnošenje prijave na natječaj je do 27. rujna 2024.
Stručna spremaSrednja stručna sprema
MINISTARSTVO OBRANE
Potreban broj zaposlenika1
Oglas objavljen16. 09. 2024.
Prosječna plaća u kategoriji Zdravstvo, socijalni rad iznosi 1227.34 EUR