Povratak

Doktor veterinarske medicine (m/ž)

REPUBLIKA HRVATSKA MINISTARSTVO OBRANE
Prijava do: 27. 09. 2024.
Lokacija rada: Knin

Opis posla

Na temelju članka 27. stavak 1. Zakona o službi u Oružanim snagama Republike Hrvatske ("Narodne novine", br. 73/13, 75/15, 50/16, 30/18, 125/19, 155/23, 158/23 i 14/24 - u daljnjem tekstu Zakon), članka 4. stavak 2. Pravilnika o kriterijima i postupku odabira osoba koje se upućuju na osposobljavanje za časnika ("Narodne novine", br. 158/13) i Plana prijma osoblja za 2024. godinu u Hrvatsku vojsku, s Planom promjena kategorija vojnog osoblja KLASA: 022-03/24-42/03, URBROJ: 50301-29/23-24-2 od 14. ožujka 2024., Uprava za ljudske potencijale Ministarstva obrane, raspisuje javni natječaj za prijam doktora medicine/specijalista grana medicine, doktora veterinarske medicine i magistra farmacije kandidata/kandidatkinja za časnike/časnice zdravstvene službe.

Izrazi koji imaju rodno značenje u ovom tekstu javnog natječaja odnose se jednako na muški i ženski rod. Ministarstvo obrane prima 11 kandidata za časnike, i to: 1. 8 doktora medicine ili specijalista grana medicine 2. 2 doktora veterinarske medicine (mjesto rada Knin i Dugo Selo, pod jednakim uvjetima prednost imaju kandidati s "B" vozačkom kategorijom) 3. 1 magistra farmacije (mjesto rada Zagreb) Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u Oružane snage Republike Hrvatske koji su propisani člankom 34. Zakona te ne mogu biti primljene osobe za čiji prijam postoje zapreke iz članka 35. Zakona. Dobna ograničenja: Kandidati pod rednim brojem 2. i 3. mogu imati najviše navršenih 30 godina života do kraja 2024. godine. Za kandidate pod rednim brojem 1 doktore medicine ili specijaliste grana medicine nema dobnog ograničenja. Svi kandidati uz vlastoručno potpisanu prijavu moraju priložiti: - životopis - dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (ovjerena preslika diplome) - potvrdu odnosno ispis iz elektroničkog zapisa podataka iz područja radnih odnosa koji vodi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje - dokaz o državljanstvu RH (preslika domovnice ili osobne iskaznice) - rodni list - dokaz da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne stariji od 6 mjeseci). Prije upućivanja na osposobljavanje kandidati prolaze posebni odabirni postupak. Kriteriji i postupak za utvrđivanje uvjeta propisani su Zakonom, Pravilnikom o utvrđivanju zdravstvenih, psihičkih, tjelesnih i sigurnosnih uvjeta za prijam u službu u Oružane snage Republike Hrvatske (Narodne novine br. 37/24 i 84/24) i Pravilnikom o kriterijima i postupku odabira osoba koje se upućuju na osposobljavanje za časnika (Narodne novine br. 158/13). Ministarstvo obrane će u postupku odabira isključivati kandidate koji nisu ispunili neke od uvjeta. Kandidati koji nisu završili program dragovoljnog vojnog osposobljavanja bit će upućeni na dragovoljno vojno osposobljavanje po skraćenom programu u listopadu 2024. Odabrani kandidati za časnike bit će upućeni na temeljnu časničku izobrazbu u studenom 2024. Kandidati će nakon završetka temeljne časničke izobrazbe biti primljeni u djelatnu vojnu službu, dodijelit će im se časnički čin poručnika te će biti raspoređeni na časničku dužnost u Oružane snage RH. Kandidatima za časnike koji su doktori medicine dodjeljuje se časnički čin natporučnika, a kandidatima za časnike koji su doktori medicine specijalisti grane medicine dodjeljuje se čin bojnika. Mjesto osposobljavanja i mjesto službe: zanimanja pod rednim brojem 1. je teritorij Republike Hrvatske. Dodatne informacije kandidati mogu dobiti na tel. 01 / 37 84-813 i 37 84-814. Rok za podnošenje prijave na natječaj je do 27. rujna 2024.
Stručna spremaVisoka stručna sprema, Viša stručna sprema, Magistar struke, Sveučilišni prvostupnik

- zajednički smještaj - naknada za prijevoz se u cijelosti isplaćuje
MINISTARSTVO OBRANE
Potreban broj zaposlenika1
Oglas objavljen16. 09. 2024.
Prosječna plaća u kategoriji Zdravstvo, socijalni rad iznosi 1227.34 EUR